Magiczne Podlasie

Zapraszamy na wycieczki po magicznym Podlasiu trasami opracowanymi przez wydawnictwo Pascal. Bogactwo flory i fauny, parki narodowe i krajobrazowe – wszystko to dostarcza wielu wrażeń, a jednocześnie stanowi okazję, by nacieszyć się ciszą i spokojem, jaki daje bliski kontakt z naturą. Podlasie to także miejsce przenikania się różnych kultur i religii, pełne zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć. Na amatorów aktywnego wypoczynku czekają różnorodne trasy piesze i rowerowe, spływy kajakowe lub wycieczki łodziami.

Zaglądaj do nas regularnie i odkrywaj nowe trasy.

 

Podlasie- rodzinnie nad wigrami

Podlasie- rodzinnie nad wigrami

Północno-wschodnie krańce naszego kraju oferują mnóstwo atrakcji dla rodzin. Są tu miejsca, w których świetnie będą się bawić zarówno rodzice, jak i ich pociechy. Świetnym pomysłem jest wycieczka do Suwałk, stolicy regionu leżącej w zakolu Czarnej Hańczy. To przyjemne miasto z niewysoką zabudową i ciekawymi zabytkami. Koniecznie odwiedzić trzeba Wigierski Park Narodowy. Jego atrakcją jest jezioro Wigry, jedno z najpiękniejszych w Polsce, a sam park można zwiedzać pieszo, w kajaku, na rowerze albo w wagonikach kolejki wąskotorowej.

Podlasie- weekend z żubrem

Podlasie- weekend z żubrem

Białowieski Park Narodowy to atrakcja o randze światowej. Ostatni zachowany fragment pierwotnej puszczy stanowi naturalny skansen przyrodniczy. Jako jedyny obiekt w Polsce wpisany jest na dwie listy UNESCO: Światowych Rezerwatów Biosfery oraz Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego. Nasza trasa zacznie się w Białowieży, skąd – po odwiedzeniu muzeum i skansenu – wyruszymy na puszczańskie szlaki.

Podlasie- nad wodą i na wodzie

Podlasie- nad wodą i na wodzie

Mnogość różnego rodzaju rzek, rozlewisk, jezior i kanałów sprawia, że na Podlasiu świetnie czują się wodniacy. Można tu pływać kajakiem, tradycyjnymi łodziami, stateczkami wycieczkowymi, jachtami oraz po prostu wypoczywać na plaży. Proponowana trasa wiedzie wzdłuż Czarnej Hańczy – pięknymi szlakami wodnymi i terenami położonymi bezpośrednio nad wodą.

Podlasie - weekend z historią w tle

Podlasie - weekend z historią w tle

Północno-wschodnie krańce naszego kraju to tereny o wspaniałej spuściźnie kulturowej i historycznej. Pamiątkę po minionych stuleciach stanowią zabytkowe budowle, od dostojnych kościołów prezentujących rozmaite style architektoniczne, przez zachwycające zamki i pałace, po obiekty o przeznaczeniu militarnym. Świetnym miejscem do pogłębienia swojej wiedzy o regionie są muzea. Trasa zaczyna się w stolicy Podlasia, następnie wiedzie do uroczego, przeglądającego się w Narwi Tykocina. W Jedwabnem zapoznamy się z historią nie tak odległą, a w Łomży zobaczymy m.in. wspaniałą kolekcję bursztynów…

Podlasie - weekend na rowerze

Podlasie - weekend na rowerze

Urokliwe krajobrazy, śródpolne drogi, niewielkie różnice wysokości – Podlasie jest wręcz stworzone dla turystyki rowerowej. Można skorzystać z profesjonalnie przygotowanych tras, które powstały w ostatnich latach albo wybrać się na wędrówkę szlakiem wytyczonym przez siebie. Świetnymi terenami do eksploracji z perspektywy siodełka rowerowego są tereny wiodące od Białegostoku na północ, do Świętej Wody, przez piękne tereny otuliny Puszczy Knyszyńskiej, lub na zachód, aż po obrzeża Narwiańskiego Parku Narodowego.

Podlasie - weekend z dzieckiem

Podlasie - weekend z dzieckiem

Podlasie to wspaniałe miejsce do spędzenia weekendu z dziećmi. Pierwszy dzień warto przeznaczyć na samą stolicę regionu i jej atrakcje. Jest tu fascynujący teatr lalek, pełne śmiechu centrum zabaw, park linowy, a także ogród zoologiczny, w którym można zobaczyć samego żubra. Niecodziennym przeżyciem będzie wizyta w Fabryce Misia. Drugiego dnia możemy wypuścić się w podlaski interior. Na północ od stolicy położona jest osada Jurowce z „Muzeum Dziejów Ziemi” i towarzyszącym mu parkiem rozrywki, a w niedalekim Zalesiu spotkać można krasnoludki. Miłośnicy Dzikiego Zachodu nie mogą pominąć indiańskiej wioski Puszczykówka.