Wspieramy Fundację Dajemy Dzieciom Siłę!

październik 2021

Choć trudno w to uwierzyć, wciąż są wokół nas dzieci, które potrzebują pomocy. Brak odpowiedniej opieki, przemoc, trudna sytuacja rodzinna – powodów jest wiele, a każdego z nich wysłucha niezawodna już od 30 lat Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę! Tej niestrudzonej i konsekwentnej w działaniach organizacji  udało się pomóc wielu krzywdzonym dzieciom i wielu dramatów udało się uniknąć. Dlatego też wspieranie Fundacji w tej nierównej walce jest dla nas wyjątkowym zaszczytem.

 

Marka Zagrodowy postanowiła pomóc Fundacji w realizowaniu codziennej, niezwykle trudnej, misji. W jaki sposób chronią najmłodszych przed krzywdą ze strony dorosłych? To telefony z bezpłatnymi poradami. To specjalistyczne placówki, w których dzieci krzywdzone znajdują wsparcie i profesjonalną pomoc. To edukacja – zarówno dotycząca dobrego rodzicielstwa, jak i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. To także działania prewencyjne poprzez wpływanie na zmiany polskiego prawa w zakresie ochrony i praw dzieci. Wszystko realizowane przez zespół doświadczonych i wyspecjalizowanych ekspertów – psychologów, pedagogów, terapeutów, psychiatrów i prawników.

 

Pomimo 30 lat pomagania dzieciom potrzeby wciąż nie maleją – jest wprost przeciwnie. Pandemia zamknęła nas w domach – zamknęła w nich także frustrację, strach czy wołanie o pomoc. Dlatego w tym czasie jeszcze ważniejsze stało się, by dawać dzieciom siłę, by widzieć ich potrzeby nawet zza zamkniętych drzwi. Tym bardziej liczy się dla nas, że możemy w tym uczestniczyć, oferując wsparcie finansowe niezbędne Fundacji do realizowania wszelkich działań chroniących dzieci również w tym czasie.

 

Choć bardzo chcielibyśmy, by nasza pomoc w tym temacie nie była potrzebna, to jednak wciąż jest inaczej. Dlatego nasza współpraca z Fundacją to dopiero początek wspólnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo najmłodszych. Mamy nadzieję, że z roku na rok coraz więcej z nich będzie mieć prawdziwe i szczęśliwe dzieciństwo!