Kurczak to kurczak, <br />
czy każdy smakuje tak samo?

Kurczak to kurczak,
czy każdy smakuje tak samo?

Smak mięsa jest wypadkową bardzo wielu czynników. Ma na niego wpływ metoda hodowli, warunki, w jakich dorasta kurczak, jego gatunek, rodzaj karmy, stan zdrowia i długość chowu.

 

Podczas gdy tradycyjne brojlery są chowane w czasie zaledwie kilku tygodni, czas wzrostu Zagrodowego jest dłuższy i wynosi nie mniej niż 56 dni. Okres ten jest wypełniony dużą aktywnością kurczaka, ma on więcej przestrzeni niż przy tradycyjnej metodzie chowu. Kurczak Zagrodowy może biegać, skakać i drapać w obszernej zagrodzie na świeżym powietrzu. Do jego dyspozycji jest też komfortowy kurnik. Pasza przeznaczona do karmienia Kurczaków Zagrodowych posiada wyjątkowy formułę. Składa się wyłącznie ze  zbóż, nasion roślin oleistych i wysokobiałkowych. Jedynym dodatkiem są wyciągi ziołowe oraz witaminy i minerały.

 

Mięso z Kurczaka Zagrodowego charakteryzuje się wyjątkowym smakiem i aromatem. Nie jest „watowate”, lecz dobrze umięśnione. Ma cieńszą skórkę i mniej tłuszczu niż tradycyjny kurczak. Te wyjątkowe cechy Kurczaka Zagrodowego wynikają m.in. z dłuższego tzw. ekstensywnego chowu.

Wniosek:
MIT – nie każdy kurczak jest taki sam. Różnice w smaku między kurczakami hodowanymi na skalę przemysłową a Kurczakiem Zagrodowym są olbrzymie.